Czy niezłym rozwiązaniem będzie wybór schodów z buku?

Posted on 06/05/2021 8:31am

Schody wykonać można by z jakiegokolwiek gatunku drewna. Zazwyczaj zastanawiamy się nad odcieniem drewna oraz nad jego gatunkiem. Każdy człowiek pracujący z drewnem mówi, że z dowolnego typu można by zrobić dobre schody.


Jednak drewno sosnowe nie jest dobrym wyborem, żeby wykonać schody drewniane.


aranżacja łazienki
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/seria_quattro_marki_kolo.jpg


Jest ono niezwykle miękkie. Z kolei drewno z buku jest wrażliwe na zawilgocenie oraz posiada skłonność do odkształceń. Najlepsze na schody z drewna są rodzaje twarde (dąb lub rodzaje egzotyczne). Nie wszyscy wiedzą jednak, że duże znaczenie ma także wykończenie drewna. Lakier na schodach powiększa wytrzymałość drewna na ścieranie, ale sam również mógłby ulegać powierzchownym porysowaniom.

Jeśli czytasz o posiadającej interesującą Ciebie treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (https://zetpety.pl/) w kontekście źródeł, z których pobiera ona wiadomości.

Drewno na schody nie musi być takie samo jak podłoga. Korzystniej jest jak schody kontrastują z podłogą. W małym domu znakomicie będą się sprawdzać gotowe schody spiralne. Tego typu schody zajmują mało miejsca, a wykończone drewnem prezentują się bardzo okazale. Przeważnie nie posiadają one podstopnic i to nadaje ciekawy wygląd. Schody spiralne nie są właściwym wyjściem w domach, w jakich są niewielkie dzieciaki i osoby starsze z ograniczoną sprawnością.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam do strony www, ponieważ przeczytasz tam dużo interesujących treści w tej dziedzinie.

Stopnie mają zmienny kształt i bardzo często są osadzone dość wysoko. O wiele lepszym rozwiązaniem byłyby masywne schody drewniane układane na beton.


Schody bukowe dobrze się komponują z dużą liczbą mebli oraz elementów domowego oprzyrządowania. Przybierają one jasną barwę. Znakomicie się prezentują w kiepsko oświetlonych pokojach. Tego typu schody są odporne na oddziaływanie wilgoci.
Ogromnym defektem schodów bukowych jest mała odporność na starcie. Więc tego typu schody będą się nadawać w obiektach o małej intensywności użytkowania.

Tags: parkiet, pomieszczenia, interes, wykończenie