Jak się zabrać za projektowanie łazienki w swoim domu, podstawowe zasady wyboru różnych sprzętów.

Posted on 12/10/2021 7:38am

Łazienka to jedno z trudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń w domu, szczególnie jeżeli ma niedużą powierzchnię. A że duża część łazienek w blokach mieszkalnych właśnie taka jest, to niestety ich właściciele są niekiedy zmuszeni iść na kompromisy i wybierać pośród różnych rozwiązań.

Najczęściej będzie to dotyczyć decyzji pomiędzy brodzikiem a wanną. Ile jest osób, tyle jest odmiennych poglądów na ten temat, tak naprawdę oba z tych rozwiązań posiadają jakieś zalety i wady i po prostu trzeba nad wszystkim się zastanowić i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wanny posiadają tę zaletę, że da się w nich dużo wygodniej myć, zrobić pranie czy zwyczajnie sobie poleżeć i się zrelaksować. Lecz będą jednak wymagać nieco miejsca, a z tym niekiedy różnie może być (). Z kolei brodziki wymagają znacznie mniej powierzchni, lecz ich zastosowanie jest ograniczone jedynie do szybkiego kąpania się, raczej nie ma możliwości na dłuższy relaks czy zrobienie prania. Planując umeblowanie łazienki warto jeszcze wziąć pod uwagę to, czy z pomieszczenia będą korzystać małe dzieci, przy nich jednak wanna jest znacznie lepszym rozwiązaniem.
brodzik
Author: Kaldewei
Source: Kaldewei


Poza wanną czy brodzikiem w łazience warto jeszcze zamontować kilka sprzętów. Jeśli nie ma oddzielnego WC, to koniecznym wyposażeniem będzie muszla klozetowa, pomyśleć także należy o choć niedużej umywalce. Co prawda niektórzy właściciele wstawiając wannę rezygnuje z zamontowania umywalki, ale w dłuższym okresie czasu nie jest to rozwiązanie ani wygodne, ani praktyczne.

Dzisiaj są w sklepach malutkie, nowoczesne umywalki koło, które bez problemów powinno się udać gdzieś umieścić, a w związku z tym pomieszczenie będzie znacznie bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu. Uzupełnieniem wyposażenia łazienek jest przeważnie też pralka oraz meble, w ich przypadku trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy (kliknij tutaj). Projektowanie łazienki warto zacząć od ułożenia wszystkich ważnych sprzętów, a meble meble na wymiar warszawa mają być tylko uzupełnieniem całości. Należy je dobrać w taki sposób, żeby spełniały swoją rolę, a jednocześnie zajmowały w miarę możliwości mało cennej powierzchni.

Tags: Wanna, Wyposażenie, łazienki